Честитка од Груби за Божиќ

1 min read

Првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска, по повод Божиќ, упати честитки до сите граѓани од православна вероисповед.

Груби во честитката испраќа порака за меѓусебна почит и пријателство.

-По повод вашиот празник Божиќ, посакувам вашите семејства да бидат благословени од светлината на здравјето, мирот и бескрајните добрини. Овие празнични мигови нека бидат рефлексија околу светоста на семејството, околу високите вредности на духовно прочистување, меѓусебната почит и искреното пријателство, наведува Груби.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Курти: Имаме ненормални односи со Србија, потребно ни е меѓусебно признавање

Следно

Џордан Питерсон одбива да биде превоспитуван и по цена да ја изгуби лиценцата

Latest from Blog