Челзи потпиша со најдобриот стрелец на Молде

1 min read

Англискиот премиерлигаш Челзи на својата официјална веб-страница денес објави дека го комплетира трансферот на напаѓачот Давид Фофанa од Молде.

Лондонскиот клуб потпиша договор со напаѓачот од Брегот на Слоновата Коска до 2029 година со опција за продолжување на уште една година.

Оваа сезона Фофана забележа 37 настапи за норвешкиот тим во сите натпреварувања, постигна 21 гол и седум асистенции.

Претходно се дозна дека Челзи за 20-годишниот играч ќе плати 12 милиони евра.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ТОЈ Е ДЕСЕТИОТ РУСКИ ТАЈКУН КОЈ ЗАГИНАЛ ПОД МИСТЕРИОЗНИ ОКОЛНОСТИ – кога ќе дознаете што му се случило сè ќе ви стане јасно (ФОТО)

Следно

НЕМА ВЕЌЕ ОТКАЖУВАЊЕ ОД ПАСОШИ – оваа европска земја во која има многу Македонци ги менува правилата за земање државјанство, полесно од кога било!

Latest from Blog