Челси го отпушта Обамејанг

1 min read

Пјер-Емерик Обамејанг неодамна го навлече гневот на навивачите и раководството на Челзи откако отиде да го гледа „Ел Класико“, а по завршувањето на натпреварот во соблекувалната на Барселона ја славеше победата со своите поранешни соиграчи.

Челниците на Челси експресно решија да го раскинат договорот со Габонецот, но не онака како што тој се надеваше.

„Сините“ ќе го пуштат Обамејанг да замине но не како слободен играч, што значи дека ќе му проапдне враќањето во Барселона.

Напаѓачот прифатил минимална плата за да се врати на „Ноу Камп“, барем така шпекулираат шпанските медиуми.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ТРАГЕДИЈА: Почина навивач за време на дуелот од Бундес Лигата меѓу Шалке и Баер

Следно

Денес променливо облачно проследено со дожд и грмежи, од утре големи промени

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп