Чавушоглу во Анкара разговараше со високиот претставник во Босна и Херцеговина, Шмит

1 min read

АНКАРА (АА) – Министерот за надворешни работи на Туркије, Мевлут Чавушоглу, го прими високиот претставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина, Кристијан Шмит, пренесува Анадолу.

Чавушоглу на социјалните мрежи објави дека во Анкара го примил високиот претставник Шмит, кој е во посета на Туркије.

„Продолжуваме да ги поддржуваме стабилноста и интегритетот на Босна и Херцеговина“, изјави Чавушоглу со објавената фотографија од средбата.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Халанд се налутил? Кисело се насмеа и порача: Му кажав на Гвардиола, но што да правам… (ВИДЕО)

Следно

Шумските пожари во Аргентина претворија во пепел површина од 3.000 хектари

Latest from Blog