Чави: Сакаме да покажеме дека Барселона може со секого

1 min read

Манчестер Јунајтед и Барселона денес го играат реваншот во Лига Европа. Тренерот на каталонците Чави Ернандес посочи која ќе биде главната цел на неговите избраници.

-Јунајтед во моментот е еден од најдобрите тимови на Европа. Ова е најдобриот тим на Манчестер Јунајтед во последните години и тоа го покажуваат неодамнешните резултати. Тие внесоа многу карактер и интензитет во играта, страст, ритам, она што го покажаа во првиот натпревар. И ние ќе мора да го сториме истото, да покажеме карактер и да веруваме во нашиот начин на игра. Тоа е совршено сценарио во кое можеме да покажеме дека Барса може да се натпреварува и со еден од најдобрите европски тимови, -рече Чави и додаде:

-Сè уште не можеме да кажеме дека Барса се вратила. Ќе видиме утре, дали сме промениле или не. Сè уште сме во Лигата на Европа и го добивме најтешкиот противник во плеј-офот. Но тука сме, нè чека голем испит, порача Шпанецот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Турскиот министер Сојлу: Бројот на загинати во земјотресите се зголеми на 43.556

Следно

Волстрит ослабна четврти ден по ред

Latest from Blog