Целосно завршено асфалтирањето на улиците во Љуботен

1 min read

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски информира дека комплетно се асфалтирани сите улиците во Љуботен кои биле опфатени со оваа фаза од градежната офанзива.

Во наредните денови ќе се продолжи со асфалтирање на улиците кои беа најавени како дел од првата фаза.

-Во текот на овие четири години во Општина Бутел нема да постои неасфалтирана улица, најави Костовски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Кварадона останува во Наполи, без разлика на што го посакуваат најголемите!

Следно

Бајден го отвори светскиот самит со најава за 690 милиони долари за зајакнување на демократијата

Latest from Blog