Бутел доби ново детско игралиште во училиштето „Св. Климент Охридски“

1 min read

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски објави дека продолжуваат со инвестициите во општинските основни училишта.

Бутел 1 доби ново детско игралиште во дворот на основното училиште „Св. Климент Охридски“ кое се простира на над 300 м2, додека вредноста на проектот е 1,6 милиони денари.

– Продолжуваме со реализација на ветените проекти кон нашите граѓани, кажа Костовски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

РКЕ со нова одлука – ова се новите цени на горивата

Следно

Здравко Мамиќ му кажа „збогум“ на фудбалот!

Latest from Blog