Бускетс: Суперкупот може да биде стимул за понатамошни победи на Барселона

1 min read

Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Серхио Бускетс ги сподели своите очекувања од финалето на шпанскиот Суперкуп против Реал Мадрид.

-Мислам дека овој натпревар ќе биде многу поразличен од полуфиналето. Познавајќи го Реал Мадрид, мора да бидеме подготвени за фактот дека нема да тргнат во офанзива рано. Ќе треба да бидеме упорни. Фокусирани сме на финалето. Би било одлично да го победиме Реал Мадрид, но мора да размислуваме за себе. Имаше големи промени во клубот – нов тренер, нови играчи… Сакаме да го земеме трофејот за да стекнеме искуство и потоа да продолжиме да победуваме. Суперкупот може да биде уште еден поттик за понатамошни победи, Барселона го заслужува тоа, го цитира „Марка“ Бускетс.

Шпанскиот Суперкуп се игра во Саудиска Арабија. Финалето помеѓу Реал Мадрид и Барселона ќе се одигра вече род 20 часот.  (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Беким Мемети, со врзани раце, не еднаш туку два пати пукал во комбето – затворските чувари негираат дека му помогнале да избега

Следно

ХОРОР ВО ИРСКА: Пронајдено тело на човек кој починал пред 20 години, доказ е еден важен детаљ во напуштената куќа

Latest from Blog