Бензема се огласи во јавноста по веста дека се сели во Саудиска Арабија

1 min read

Напаѓачот на Реал Мадрид и француската репрезентација, Карим Бензема, денеска се огласи во јавноста и ги остави во неизвесност, навивачите на Кралевите.

Изминатите неколку дена, Бензема беше во центарот на вниманието на фудбалската јавност, медиумите пишуваа дека наводно Бензема налето ќе си замине од Реал Мадрид и ќе ја прифати богатата понуда од шампионот на Саудиска Арабија, Ал-Итихад.

Бензема на манифестацијата што ја организира весникот „Марка“, одговораше на прашањата на презентерот, а едно од нив беше за иднината на Французинот.

„Да кажам нешто за својата иднина? Зошто би рекол такво нешто? Луѓето зборуваат, но тоа е интернет. Дали ќе останам во Реал Мадрид? Засега сум тука, претстојниот викенд не очекува натпревар“, изјави Бензема и и остави навивачите на Кралевите во неизвесност.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мицотакис среде кампања се зарази со корона – ќе биде активен на ТикТок

Следно

Култот на климатската апокалипса

Latest from Blog