АВМУ: Радиодифузерите утре да ја прилагодат програмата со денот на жалост

1 min read

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (ААВМУ) ги повикува радиодифузерите утре соодветно да ја прилагодат програмата и да емитуваат содржини кои по својата медиумска функција одговараат на ден на жалост, што го прогласи Владата за жртвите од земјотресите во Турција и Сирија.

-Забавните шоу програми, хумористичните емисии или играна програма од жанрот комедија кои биле планирани да се емитуваат утре, да се распределат за други денови во седмицата, а музиката да биде од соодветни музички жанрови. Доколку тоа го дозволуваат веќе склучените договори, препорачливо е да не се емитува рекламирање, соопшти ААВМУ.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Накратко затворен воздушниот простор над езерото Мичиген во САД

Следно

Над Северна Америка соборен уште еден неидентификуван летечки објект

Latest from Blog