Асфалтирање и партерно уредување на улица „Козјак“ во Кисела Вода

1 min read

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски информира дека после 50 години, конечно се асфалтира и се уредуваа улицата ,,Козјак” во централниот дел на општината.

Се работи за дел од Кисела Вода каде има повеќе станбени објекти, повеќе жители кои години наназад барале подобри услови и не биле слушнати од сите претходни градоначалници.

-Со отпочнатите активности, во кои се вклучени досегашните барања кои стигнувале до oпштина Кисела Вода, сакам да упатам јасна порака дека нема да дозволам тие да се почувствуваат заборавени. Покрај асфалтирањето на улицата ,,Козјак” и санацијата на тротоарите, ги уредуваме и пристапните и пешачките патеки, поставуваме и нова урбана опрема, а ќе ја разгледаме и можноста за уште едно од поновите барања за изградба на паркче за нивните миленичиња, објави градоначалникот на Кисела Вода.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Зеленски: Руското оружје во Белорусија укажува на неуспехот на состанокот Путин-Си

Следно

Реал Мадрид заинтересиран за Мекалистер

Latest from Blog