Арсовска оствари средба со директорот на Дирекцијата на заштита и спасување

1 min read

Градоначаничката на Град Скопје, Данела Арсовска на покана на директорот на Дирекцијата на заштита и спасување, Беким Максути, оствари работен состанок на кој се разговарало за модернизација на територијалните противпожарни бригади и Секторот за заштита и спасување на Град Скопје.

– Со Дирекцијата и нивните претставници разговаравме за потребите од опремување со нова противпожарна опрема за пожарникарите како и нова опрема за заштита и спасување.

Во моменти кога се најпотребни пожарникарите се тука за сите нас, затоа неопходно е да овозможиме соодветни услови за нивно беспрекорно функционирање, информира Арсовска.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Детенце од Украина остави цртеж со порака на сочувство пред Турската амбасада во Вилнус

Следно

Отворен пункт за донирање во центарот на Прилеп, градот ќе одвои околу 500.000 денари за Турција и Сирија

Latest from Blog