Анонимен Пакистанец донирал 30 милиони долари за настраданите од земјотресот во Турција

1 min read

Анонимен маж со пакистанско потекло вчера влегол во турската амбасада во САД каде донирал 30 милиони долари за настраданите од земјотресот во Турција и Сирија, јавува Си-ен-ен.

Оваа вест на Твитер ја пренесе пакистанскиот премиер Шехбаз Шариф.

„Длабоко трогнат од примерот на анонимен Пакистанец кој влезе во турската амбасада во САД и донираше 30 милиони долари за жртвите од земјотресот во Турција и Сирија“, напиша пакистанскиот премиер на Твитер.

„Ова се толку величествени дела на филантропија кои му овозможуваат на човештвото да триумфира над навидум непремостливите изгледи“, додаде Шариф.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Речиси 100 уапсени во Турција за кражба или измама на жртвите од земјотресот

Следно

Стоилковски: Новите министри и заменици на Ковачевски се „Пазар 3“ листа продолжување на криминал

Latest from Blog