Анчелоти: Што и да се случи,мојата иднина е јасна

1 min read

Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид игра неколку важни натпревари во наредниот период почнувајќи од вечерва каде со Осасуна ќе се бори за трофејот во Купот на Шпанија.

Потоа следи двомечот со Манчестер Сити во полуфиналето на Лигата на шампионите, но тренерот Карло Анчелоти е мирен и смета дека исходот од овие битки нема да има никакво влијание врз неговата иднина во Реал со кого има договор до 2024 година.

-Што е влогот за мене во наредните 11 дена? Играм во финалето во Купот и полуфиналето во Лигата на шампионите. Ништо друго, мојот живот е добар. Мојата иднина е многу јасна затоа што мојот договор истекува во 2024 година, а не утре. Чувствувам голема љубов од целиот клуб, претседателот и Хосе Анхел Санчез, тоа за мене е доволно, -порача Италијанецот кој во изминативе месеци постојано го поврзуваат со преземање на бразилската репрезентација.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Кралот Чарлс ги поздрави насобраните граѓани од балконот во Бакингемската палата

Следно

ЕУ одобри милијарда евра воена помош за Украина

Latest from Blog