Анчелоти: Болен пораз

1 min read

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти ја призна супериорноста на Манчестер сити над Реал Мадрид во синоќешниот реванш од полуфиналето на Лигата на шампионите.

„Граѓаните“ победија со 4:0 и со вкупни 5:1 одат во финалето.

– Противникот одигра подобро и заслужи да победи. Тој ни направи голем притисок на почетокот на натпреварот и тоа функционираше. Ни беше тешко да започнеме напади. Успеаја да поведат, а после тоа ни беше тешко да се вратиме во игра. Се обидовме во вториот дел, но не ни одеше. Боли да губиш така, боли многу, но тоа се случува. Стигнувате до полуфиналето на Лигата на шампионите, се среќавате со силен противник, му отстапувате место во играта и останувате без финале. Во ред е, треба да ја научиме лекцијата и да се претставиме подобро во следното издание. Му честитав на Гвардиола по натпреварот бидејќи неговиот тим беше подобар. Минатата година успеавме да победиме, оваа година на ред беа они. Вака функционира фудбалот, понекогаш губиш, Анчелоти.

Во финалето Манчестер сити ќе игра со Интер на 10 јуни во Истанбул.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Монтана е првата американска држава што го забрани Тик-ток

Следно

На 47 години почина поетот и актер Марко Петрушевски

Latest from Blog