Американскиот Конгрес не го избра претседателот на Долниот дом и по четвртиот круг гласање

1 min read

Долниот дом на американскиот Конгрес, Претставничкиот дом, се уште е без претседател по неуспехот на четвртиот круг гласање.

Раздорот во редовите на републиканците засега не дозволува да биде избран фаворитот Кевин Мекарти.

Ова е првпат во последните 100 години претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да не биде непречено избран.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ: Ова е мојот последен мандат како претседател на Србија, нема да го менувам Уставот

Следно

Хорор во Србија: Кучиња до смрт искасаа српски новинар, неговата сопруга се бори за живот

Latest from Blog