Ал Наср се раздели со Абубакар за да го регистрира Роналдо

1 min read

Камерунецот Висент Абубакар повеќе не е играч на Ал Наср каде што неодамна пристигна Кристијано Роналдо.

Имено, Ал Наср според правилата во Саудиска Арабија е ограничен на осум странци и тој број веќе беше пополнет, па за да се регистрира Роналдо некој мораше да си замине.

Цената на плати Абубакар затоа што јасно е дека Роналдо ќе биде првиот избор во нападот. 30-годишниот Абубакар за својата година ипол во овој клуб заработи девет милиони евра.

Тој учествуваше и на последното Светско првенство, па нема да има проблем да пронајде нов клуб бидејќи за него се заинтересирани Манчестер Јунајтед, Рајо Ваљекано и Фенербахче.

Како што стојат работите Роналдо ќе има право за настап во следниот натпревар и се очекува да дебитира против Ал Итифак каде што настапува нашиот Дарко Велковски.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Пендаровски: Да си ја чуваме татковината

Следно

На затворена судска седница сослушан мажот кој пукаше во двете српски момчиња, неговиот адвокат вели дека пукал во самоодбрана

Latest from Blog