Ајде да бидеме хумани: Донирајте за Турција и Сирија на следниот начин!

1 min read

Да покажеме дека сме хумани луѓе и со големо срце. Скопје е град на хуманоста, ајде на дело да го покажеме тоа. Апелираме за помош и за донации кои може да ги направите на следниот начин:

– На хуманитарните пунктови: Првиот кој е поставен кој е поставен на плоштадот „Македонија“ и вториот кој ќе биде активен утре од 10 часот во старата скопска чаршија во близина на „Мурат Паша“ џамијата
– Донација од 100 денари преку телефонскиот број 143 400 кој е активен на двата мобилни оператори
 – На сметката на црвен крст 300000000882736, даночен број: 4030984271620

Секоја помош е добредојдена. Македонија се мобилизира за да помогне на настраданите во силните земјотреси кои ги зафатија Турција и Сирија:

 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

„Новости.рс“ дознава дека Вучиќ е подготвен да оди на избори како каднидат за премиер

Следно

Гаревски: Градбите во земјава од 2014 година наваму се едни од најсигурните во Европа

Latest from Blog