АФАД: Бројот на загинати во разорните земјотреси во јужна Туркије порасна на 40.689

1 min read
Претходно

Николоски: За 20 години долгот на Македонија зголемен за 4 пати- автопат кон банкрот!

Следно

Борел: ЕУ мора да ја зголеми и забрза воената поддршка за Украина

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп