Аеродром и Карпош раззеленети со чемпрес

1 min read

Нови зимзелени садници од видот чемпрес денес се засадени во општина Аеродром и Карпош, додека со туја смарагд е облагородено зеленилото во општина Гази Баба, Аеродром, Центар, Кисела Вода, Чаир и Бутел.

 Продолжуваме со активностите за раззеленување и уредување на зелената карта на Скопје, порачаа денеска од ЈП Паркови и зеленило-Скопје. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Пет лица уапсени во Центар: Полицијата пронајде марихуана и прашкаста материја

Следно

Њукасл подготви 50 милиони евра за Рафиња

Latest from Blog