29-годишна скопјанка касната од куче во кругот на клиники

1 min read

Три каснувања од улични кучиња се нотирани во денешниот полициски билтен. 

На 11.01.2023 во 15.10 часот во Полициската станица Центар, А.Ч.(29) од Скопје пријавила дека во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била касната од куче скитник. 

На 11.01.2023 во 21.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, В.К.(39) од Скопје пријавил дека на ул.„Лука Геров“ бил каснат од куче скитник.

На 11.01.2023 во 17.30 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.П.(28) од Скопје пријавил дека на ул.„519“ бил каснат од куче скитник. мд/

 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Со донација од ОКТА, корисниците од Здружението „За тебе“ ќе се стекнат со возачки дозволи

Следно

Иван Тричковски заврши во болница, за среќа избегнал потешка повреда

Latest from Blog