26-годишна скопјанка заврши во болница, откако ја прегази автомобил

1 min read

Вчера се случила несреќа во Скопје, при што со тешки телесни повреди се здобила 26-годишна скопјанка.

– На 09.02.2023 во 08.10 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од ул.„Александар Урдаревски“ и ул.„Натанаил Кучевишки“, патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.К.(35) од Скопје, удрило во пешакот Х.П.(26) од Скопје, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Х.П. констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Турскиот претседател продолжува со посетата на областите погодени од земјотресот

Следно

Сириската Влада ги прогласи за зона на катастрофа областите погодени од земјотресот

Latest from Blog