За својата иднина во Рома, Мурињо ќе одлучува по финалето на Лига Европа

1 min read

Жозе Мурињо ќе одлучи за својата иднина по крајот на сезоната.

Тренерот на Рома ќе одлучи за својата иднина во клубот по финалето на Лига Европа, објави „Ил Месаџеро“. Неговиот договор е до 2024 година.

Претходно беше објавено дека ПСЖ е заинтересиран за услугите на португалскиот стручњак.

Натпреварот меѓу Севилја и Рома во финалето на Европската лига ќе се одржи во Будимпешта на 31 мај.

Претходно

Шефот на „Вагнер“ тврди дека 10 000 затвореници што тој ги регрутирал загинале во Украина 

Следно

(ВИДЕО) Кравите останаа единствени жители крај езерото Треска

Latest from Blog