Витор Роке потпиша за Барселона, 500 милиони откупна клаузула

1 min read

Барселона го потврди бразилскиот напаѓач Витор Роке за свој нов член, но тој ќе биде дел од Барса од следната сезона, потврди каталонскиот клуб.

Тој потпиша договор до 2031 година, со клаузула од 500 милиони евра. Покрај во нападот, Роке може да игра и на крилните позиции.

Тој има 18 години и веќе преку 50 настапи во бразилскиот шампионат. Го имаше своето деби за Крузиеро на 16 години, и важи за еден од најталентираните бразилски напаѓачи.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Туркије: Каменорезец од Невшехир годишно 30 тони камења од оникс претвора во накит и украси

Следно

Арсовска нема надлежност да ме казни бидејќи ЈП „Дрисла“ не се наоѓа на територија на Град Скопје, вели Ѓорѓиевски

Latest from Blog