Стефковски со реакција: Нема да дозволам СДСМ да го закочи брзиот развој на Гази Баба

1 min read

Градоначалникот на Гази Баба Бобан Стефковски со реакција на обвинувањата од СДСМ,

-Помина повеќе од една година од Локалните избори на кој граѓаните на општина Гази Баба со разлика од 9000 гласови ја казни политиката на СДСМ во Гази Баба, но со жалење можам да констатирам дека СДСМ не ја прими порака од граѓаните и продолжува да прави обиди да го спречи развојот на општина Гази Баба Јас сум дојден за градоначалник на општина Гази Баба со цел да ги решам проблемите на граѓаните и со целата своја одговорност предлагам општината да издаде Обрзница за брз развој со која ќе се реализираат капиталните проекти кои на граѓаните им се ветуваат години наназад, порача тој денеска. 

-Граѓаните предолго чекаа и немаат повеќе време за чекање. Време е за брз развој на Гази Баба. СДСМ имаше шанса да ја води општината и не реализираше ништо од ветеното.Повеќе од една година општина Гази Баба се гради, менува и развива и тоа ќе продолжи и во иднина.Нема да дозволам СДСМ да го закочи брзиот развој на Гази Баба, рече денеска првиот човек на Гази Баба преку соопштени. 

 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ковачевски: Уставните измени не се последната голема и тешка одлука на патот кон ЕУ

Следно

Тотенхем во Интер најде замена за Кејн

Latest from Blog