Сопственикот на Ал-Наср направи шоу: Дадов 200 милиони евра за Роналдо, а тој знае само да рече „Сиуу“! (ВИДЕО)

1 min read

Кристијано Роналдо нема старт од соништата во Саудиска Арабија. Неговиот тим Ал-Наср го загуби натпреварот од Суперкупот против Ал-Итихад со 3-1, а тоа веднаш предизвика огромна нервоза кај челниците на клубот.

Сопственикот на клубот по мечот беше разочаран од Роналдо. Богатиот Саудиец го имитираше Роналдо, а видеото стана вирално.

„Потрошив 200 милиони на Роналдо, а тој знае само да каже „сиуу“!, изјави првиот човек на клубот нервозен по поразот од Ал-Итихад.

@dalu_cajamarca 🤣🤣🤣Estan enojadisimos😅 , siquiera agardezcan , que ya les sale el siuuuu….!!!#alnassar #alnassarfc #realmadridfc #arabiasaudita🇸🇦 #siuuuuu #cr7goat🐐 #cr7jr #ligaarabe🇸🇦 #cristianoronaldosfans1 #bichosiuuuuuuuu🐐🇵🇹 @نادي النصر السعودي #cristianoronaldoedit #humor #fyp #fyppppppppppppppppppppppp #shiu #comandante #teamocr7 #💀💀 #🐐🇵🇹 ♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Продолжува потрагата по пилотот на грчкиот воен авион

Следно

Турската полиција приведе 14 странци во рамките на операција против терористичката ДЕАШ во Анкара

Latest from Blog