Се слушаат полициски коли низ Карпош: Масовна тепачка меѓу две групи, неофицијално има потешко повредени

1 min read

Групна тепачка се случила вечерва во општината Карпош во близина на трговскиот центар Антико, објави „Инфомакс“.

Во тепачката учествувале две групи, а на местото на настанот има засилено полициско присуство, а повикани се две екипи на брзата помош.

Според првичните информации има потешко повредени лица, а засега нема информации дали се користело огнено или ладно оружје.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во поголемиот дел од САД загаден воздух поради пожарите во Канада

Следно

Македонија го дозна патот кој треба да го помине за пласман на Мундијалот во 2026

Latest from Blog