Пожар на патот Штип – Радовиш, гори нискостеблеста шума

1 min read

Од Центарот за управување со кризи информираат дека добиле пријава за пожар на отворено на патот Штип – Радовиш, на излезот на Штип близу затворот.

Екипите на ТППЕ Штип се на терен. Пожарот се шири лево и десно од патот кон село Драгоево, после затворот.

Како што информираат од ЦУК, гори нискостеблеста шума, грмушки и трева.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Борел: ЕУ мора да ја убеди Русија да продолжи да учествува во Договорот за жито

Следно

Ривалот на Путин, Алексеј Навални, осуден на уште 19 години затвор

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета