Ново издание на 360° – Интервју со Муцунски: Што ќе прави ВМРО-ДПМНЕ кога и Алијанса ќе влезе во власта?

1 min read

Погледнете го новото издание на емисијата „360 степени“, емитувано на 20 јануари 2023 г. на ТВ Алсат, во кое гостуваше Тимчо Муцунски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалник на Аеродром

Со Тимчо Муцунски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалник на Аеродром, разговараме за новиот развој на настаните на политичката сцена – неодамнешните најави од Христијан Мицкоски дека има пратеници од мнозинството што се подготвени да гласаат за распуштање на парламентот и одржување избори во мај, за кои во последните неколку дена тврди дека се под брутални притисоци на полукриминални групи. Дали воопшто има такви пратеници или Мицкоски бара алиби зашто развојот на настаните не најавува остварување на неговите најави за избори напролет? Може ли влезот и на Алијанса за Албанците во власта да ја натера ВМРО-ДПМНЕ да го преиспита ставот за уставните измените за внесување на Бугарите за да не остане изолирана од партиите на Албанците? Дали со најавеното задолжување на Општина Аеродром од 5,4 милиони евра преку издавање обврзница ВМРО-ДПМНЕ го прави истото за што ја критикува власта на централно ниво?

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Гундоган веќе има договор со Барселона

Следно

Бугарското ВМРО ќе протестира пред зградата на ЕК во Софија за правата на Бугарите во Македонија

Latest from Blog