Навивачите воодушевени од дресот на Барселона за новата сезона

1 min read

Откако вчера тоа го направи Реал Мадрид, денес дресот за новата сезона го претстави и Барселона.

Дресот на Каталонците е дизајниран од страна на компанијата „Најк“ и со традиционалните црвено-сини бои.

Првите впечатоци на навивачите позитивни и се задоволни од изгледот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ за ситуацијата на Косово: Деца од 12, 13 години се подготвени да умрат поради Курти

Следно

Рекордно ниво на температурата на воздухот во светот во првиот дел од јуни

Latest from Blog