Наполи ќе му понуди нов договор на Елиф Елмас

1 min read

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас игра одлично во дресот на Наполи оваа сезона, иако најчесто е дел од ротацијата во составот на Лучијано Спалети. „Наполитанците“ итаат кон титулата во Серија А, а челниците на клуботс сакаат да го задржат тимот и за следната сезона.

Елмас има договор до јуни 2025 година, но вестите од Италија велат дека Наполи сака да му понуди нов договор со подобрени услови.

Македонецот во моментот заработува 1,5 милиони евра по сезона, а доколку се сложи на нов договор најверојатно оваа сума би била удвоена.

Најмногу понуди на адресата на Наполи доаѓаат за Виктор Осимен и за Квича Кварацкелија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Објавена body cam полициска снимка од пукањето во училиштето во Нешвил

Следно

Радикалните Евреи продолжуваат со упадите во Ал Акса и за време на Рамазан

Latest from Blog