Манчестер Сити реди победи во Премиерлигата, Фоден и Халанд донесоа три бода против Нотингем форест (ВИДЕО)

Со голови на Фил Фоден и Ерлинг Халанд на почетокот од мечот, Манчестер Сити со 2-0 го победи Нотингем форест.

Фил Фоден погоди во седмата минута, а само седум минути подоцна реализираше и Халанд за 2-0, што се покажа и како конечен резултат.

На стартот од второто полувреме Родри доби директен црвен картон поради давење на противнички играч.

Во другите два меча кои се играа во ист теремин денеска немаше победник, Лутон и Вулвс одиграа 1-1, а мрежите мируваа на мечот меѓу Кристал Палас и Фулам.

ИЗВОР: kurir.mk

ДУИ: Единствени разговори за Кривичниот законик се водени со Мицкоски на лидерски средби во Клубот на пратеници

Пендаровски: Измените во КЗ не го враќаат Груевски – Мицкоски не обелоденува што содржи УСБ што им ги доставил на Џафери и Ахмети