Челси го потврди трансферот на новиот голман од Србија

1 min read

Тимот на Челси продолжува да носи нови засилувања, сега го потврдија трансферот на српскиот голман Ѓорѓе Петровиќ.

Петровиќ е 23-годишен голман кој во Челси пристигнува од Њу Ингланд Револушн, а со „сините потпиша седумгодишен договор.

„Ова е навистина голем чекор за мене, секогаш сонував да играм за еден од најголемите клубови во светот. Денес тој стана стана реалност, многу сум среќен“, изјави Петровиќ.

Петровиќ е роден е на 8 октомври 1999 година во Пожаревац и е висок 194 см. Израснал во локалната фдбалска школа Пресинг, како петнаесетгодишник продолжил во Чукарички, а четири сезони како сениор мина во тимот од Баново Брдо каде што бранел на 78 натпревари.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ДА СИ ГИ НЕГУВАМЕ КОРЕНИТЕ, КАЖА ТРПЧЕСКИ НА КОНЦЕРТОТ ВО РОДНОТО СЕЛО НА МАЈКА МУ СЕКИРНИК, СТРУМИЧКО

Следно

При претрес во Кавадарци пронајдени дрога и оружје, приведени три лица

Latest from Blog