Две жени од Тетово лажно повикувале полиција – ќе се соочат со глоби од 100 до 400 евра

СВР Тетово информира дека ќе поднесе две прекршочни пријави за лажно пријавување на настан и барање на интервенција од полицијата. За овие прекршоци се предвидени глоби од 100 до 400 евра, а

45-годишна жена го загуби животот во сообраќајка на автопатот Скопје-Тетово

 Жена на 45 години од тетовско Доброште денеска го загуби животот во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово. Таа управувала со возило кое излетало од коловозната лента, а починала на самото место.
–Денеска било

Тешко повреден велосипедист од Скопје откако бил удрен од врата на паркиран автомобил

На 20.10.2021 во 15.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Даме Груев“, на излез од паркинг простор, Г.Г.(57) од Скопје ја отворил предната врата од запрено патничко возило „даихатсу териос“, со

Фатен крадец од Скопје, украл пари

На 20.10.2021 во 19.30 часот на ул.„Среќко Пужалка“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Гази Баба го лишиле од слобода М.И.(36) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека околу 16.00 часот

Ќе поскапне ли такси превозот бидејќи растат цените на горивата?

-Со последното зголемување на цената на горивата нема да поскапи такси превозот. Сега само некои компании го намалија, а некои го укинаа попустот. Немам сознанија дека некоја компанија доставила барање за зголемување

Кривични пријави за внесување дрога во штипскиот затвор

СВР Штип поднесе кривична пријава против Н.Р.(36) од Штип, Е.М.(52) од Кочани и Е.С.(43) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични

Прекрасна приказна од ЈП Лајка, вдомена Етна

„Етна има чип и несреќно вдомување“, вака ја започнаа ЈП Лајка приказната за кафеавата женка питбул неодамна. 
За среќа, се најде сопственик кој среќно ќе ја вдоми. 
Случајно, октомври е и месец за покренување

38-годишен крадец од Скопје ќе се соочи со кривична за кражба

На 19.10.2021, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар извршиле службен разговор со Ш.Д.(38) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“на 05.09.2021 на бул.„Гоце Делчев“.
По добиената пријава, биле