Меси раскрстува со ПСЖ?! (ВИДЕО)

Аргентинската ѕвезда Лионел Меси се најде на удар на навивачите по поразот на Пари Сен Жермен од тимот на Рен (0-2) и публиката беше незадоволна од изданието. Додека го напушташе теренот, свирежите

Актуелно предупредување од УХМР: Попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд, повремено пообилни

Под влијание на циклонска активност денес времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои попладне и во вечерните часови наместа ќе бидат пообилни (над 20 л/м2). Во Скопје облачно, попладне

Макрон нема намера да го распушти Парламентот, да ја реконструира Владата или да распише референдум за пензиските реформи

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека нема намера да го распушти Парламентот, да ја реконструира Владата или да распише референдум за пензиските реформи со цел да се смират тензиите, изјавија учесниците

ПОИСТОВЕТУВАЊЕТО СО НЕМОЌНИТЕ МУ ДАВА СИЛА НА АЦО ШОПОВ ДА НЕ МОЛЧИ ПРЕД НЕПРАВДИТЕ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ ВО УНЕСКО ВО ПАРИЗ НА СТОГОДИШНИНАТА ОД РАЃАЊЕТО НА ПОЕТОТ

Дали нашето време е мртво за поезија? Чуму ни се поетите и уметноста?, праша денеска претседателот Стево Пендаровски во седиштето на УНЕСКО во Париз, каде се одржува целодневна програма во чест на

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Раководството на македонскиот фудбалски шампион Шкупи денес одлучи да ја прекине соработката со тренерот Гоце Седлоски. Ова е втор отказ за поранешниот македонски репрезентативец кој на тимот од Чаир минатата година му

Вучиќ: Се што кажав ќе спроведеме, а за признавање и членство во ОН или телата на ОН нема ни говор

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека Србија не користи трикови и дека ќе го исполни и ќе работи на спроведување на сето тоа што го кажал во Охрид и покрај

УНИЦЕФ: Во Пакистан 10 милиони луѓе се уште немаат вода за пиење поради минатогодишните поплави

УНИЦЕФ денеска предупреди дека по големите поплави во Пакистан, 10 милиони луѓе, вклучувајќи и деца, сè уште живеат во области без пристап до безбедна вода за пиење. Во соопштението на УНИЦЕФ се

Ердоган ја потврди решеноста за зајакнување на односите со Израел

АНКАРА (АА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган синоќа телефонски разговараше со израелскиот претседател Исак Херцог за билатералните односи, соопшти Дирекцијата за комуникации, јавува Анадолу. Според соопштението издадено од турската Дирекција за