Сеул: Северна Кореја лансираше крстосувачки ракети

1 min read

ИСТАНБУЛ (АА) – Северна Кореја лансираше крстосувачки ракети, објавија јужнокорејските медиуми, пренесува Анадолу.

„Војската на Јужна Кореја го забележа лансирањето од областа Хамхун на источниот брег на северот“, објави сеулски „Јонхап“, цитирајќи анонимни извори.

Пријавеното лансирање на проектили се случило еден ден пред Јужна Кореја и САД да ги завршат своите 11-дневни воени вежби.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Донев: Подготвени сме за избори

Следно

Рама бара итно објаснување за изјавата на Гутереш каде Косово не се споменува како држава

Latest from Blog