Општина Аеродром: Коалицијата Левица – СДСМ е против новите училишта и градинки

1 min read

Од општина Аеродром се огласија со реакција по повод обвинувањата од СДСМ и Левица. 

-Денешната прес-конференција на СДСМ и соопштенијата на Левица во изминатите денови, се уште една потврда за деструктивната коалиција помеѓу овие две политички партии. Тие сѐ уште се во обид за дефокус на јавноста од лошите и штетните политики кои СДСМ заедно со Левица ги реализира на централно ниво, а кои секојдневно ја носат држата во политичка, економска и финансиска бездна, се вели во реакцијата од општината. 

-Новите градинки, училишта и улици се новата реалност во Аеродром, а Зелената обврзница е инвестиција во објекти кои ќе донесат промени и подобар живот во Аеродром. Промени кои очигледно им пречат на коалицијата СДСМ и Левица, која донесе сиромаштија, криминал и корупција за граѓаните. Со лошите политики кои оваа коалиција кои се спроведуваат на централно и локално ниво, СДСМ и Левица неуспешно се обидоа да ја закочат и блокираат изградбата и реализацијата на проекти кои единствено ќе донесат подобро утре и подобар живот за граѓаните на Аеродром, појаснуваат од Аеродром. 

Од општина Аеродром велат дека остануваат посветени во процесот на реализацијата на капиталните проекти и инвестиции, и уште еднаш потсетуваат дека ова е, како што велат, обид за замајување на јавноста со лажни соопштенија и неточни информации и дефокус на јавноста од несекојдневните проблеми. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ДОАЃААТ МИНУСНИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ И СНЕГОТ – јануари во вистинско светло ќе ги покаже забите во следните неколку дена!

Следно

Град Скопје поднесе кривична пријава за Усје 12.1.2023

Latest from Blog