Мечка ги нападнала спасувачи кои трагаат по загубено девојче во БиХ

1 min read

Членови на Планинарската спасувачка служба Горњи Вакуф – ловџии и мештани веќе втор ден трагаат по 15-годишната Е.Р. која исчезна вчера во попладневните часови во областа Бистричка Рика во Босна и Херцеговина.

Потрагата траела до доцна синоќа, а вчера наутро продолжила пришто влучени биле десетина лица.

Според информациите на локалниот портал GornjiVakuf.com, групата била нападната од мечка додека го пребарувала теренот, но за среќа нема повредени.

Девојчето последен пат било видено завчера околу 14:30 часот на патот Горњи Вакуф – Нови Травник, а претходно влегло во продавница од каде купило сок. Таа носела црна јакна, црвен ранец, црни панталони и бели патики. Станува збор за девоче со тешкотии во развојот.

Портпаролот на Министерството за внатрешни работи на Централниот босански кантон Хасан Хоџиќ изјави дека полицијата е запознаена со исчезнувањето на девојчето и ги презема сите мерки за нејзино пронаоѓање.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Беџети: Груби да си поднесе оставка, сè што прави тој е личен протагонизам

Следно

ВМРО-ДПМНЕ: Што ти значи татко функционер – синот на Талат Џафери преку ред без завршен факултет положил правосуден и експресно станува обвинител

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на