Изречени 216 казни за возачите во Скопје

1 min read

При редовните контроли на СВР Скопје во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје се изречени вкупно 216 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 67 санкции, седум мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Од МВР информираат дека се изречени 19 мерки за непрописно престројување на возила, шест санкции за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла).

-Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се вели во соопштението.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Повторно ќе се затвори популарната плажа на Закинтос

Следно

Медведев за соборувањето на дронот над Црното Море: Американците целосно полудеа

Latest from Blog