Хрватска: При експлозија на автомобил загина дете, а тројца возрасни се повредени

1 min read

На подрачјето на Обровац во Хрватска вчера експлодирало возило на чешко семејство, при што загина осумгодишно дете, а две жени и еден маж се хоспитализирани во Задар.

Според хрватската полиција експлозивна направа имало во автомобилот во кој било чешкото семејство.

Експлозијата се случила кога семејството застанало на постојка за одмор поради дефект на автомобилот.

Извор: kurir.mk

Претходно

Семејно насилство: Пораз за институциите, аларм за државата

Следно

Градоначалникот на Рафа: Над 70 отсто од јавните објекти во градот уништени од израелската армија

Latest from Blog