Градинката „Орце Николов“ доби нов објект за уште 100 деца

1 min read

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски присуствуваше на отварање на нов објект во градинката „Орце Николов“ со капацитет за 100 дечиња од општината.

Објектот е комплетно енергетски ефикасен, асеизмичка градба и со еден современ концепт за сместување на најмладите жители од општината.

– Тоа што можам јас да го ветам е дека, покрај оваа поддршка што ја имаме од Светска банка и од Владата, Општина Карпош ќе продолжи со сопствени средства да доградува и изградува градиники, како што сме ветиле за граѓаните на Општина Карпош, кажа Јакимовски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Израел приведе 27 Палестинци во Западниот Брег

Следно

Бајден: НАТО можеби е најпостојаниот воен сојуз во историјата и е посилен од кога било

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на