ДАЛИ И НЕГО ЌЕ ГО ГЛЕДАМЕ ВО САУДИСКА АРАБИЈА: На Меси му се нуди договор тежок 400 милиони евра годишно

1 min read

Саудиски Ал Хилал испратил официјална понуда за договор до напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси, објави новинарот Фабрицио Романо.

Според Романо, платата на 35-годишниот Аргентинец во саудискиот клуб ќе биде 400 милиони евра годишно.

Меси е во ПСЖ од летото 2021 година. Неговиот договор со парижаните е до јуни 2023 година. Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на фудбалерот на 45 милиони евра.

Во тековната сезона Меси одигра 33 натпревари за ПСЖ, постигна 18 голови и 17 асистенции.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Велика Британија го блокираше преносост од неформалниот состанок на СБ на ОН на кој треба да зборува руската комесарка за правата на децата

Следно

Трамп се врати во Флорида откако се изјасни за невин по 34-те обвиненија во Кривичниот суд во Њујорк

Latest from Blog