Аларм во Париз: По Мбапе, се повредил и Меси!

1 min read

Пред натпреварот со Баерн Минхен во Лигата на шампионите, Пари Сен Жермен се соочува со сериозни проблеми, по Килијан Мбапе се повреди и Лионел Меси.

Француските медиуми, предводени од „Л’Eкип“ вечерва објавија дека Меси заработил удар во вчерашниот натпревар против Марсеј поради кој се здобил со повреда и е под голем знак прашалник за дуелот со баварците во најелитното европско натпреварување.

ПСЖ како што е познато во тој натпревар против Марсеј беше поразен со 1:2 и така го заврши настапот во францускиот куп.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ОФИЦИЈАЛНО: Алијанса за Албанците влегува во Владата – добива ТРИ министерски места и други раководни позиции

Следно

(ВИДЕО) Алијанса за Албанците донесе одлука за влез на партијата во Владата

Latest from Blog