По двојното убиство во Љубљана пронајден мртов маж, се претпоставува дека е сторителот

1 min read

Според изјавите на мештаните кои ги познавале убиените, мотивот за денешното двојно убиство би можел да биле должнички спор. Полицијата сè уште не објави кој е мотивот

ФОТО: 24ur.com

По двојното убиство што се случи денеска во угостителски објект во Љубљана, Словенија, полицијата пронашла тело на уште еден маж. Според првичните сознанија, како што пренесуваат словенечките медиуми, се претпоставува дека станува збор за сторителот.

Убиството се случило околу 15 часот. Осомничениот избегал, а телото било пронајдено подоцна.

Полицијата веднаш го обезбеди местото на настанот и побара локалното население да ги следи упатствата и да не ја попречува работата на надлежните органи.

Засега не се познати официјални детали, но во јавноста веќе излегоа сведочења од лица кои ги познавале двете жртви. Сведоци за новинската агенција СТА посочиле дека жртвите седеле во угостителскиот објект кога сторителот им пришол. Од терасата тие се повлекле на детското игралиште каде напаѓачот наводно извадил пиштол и ги застрелал. Според изјавите на мештаните кои ги познавале убиените, мотивот за денешното двојно убиство би можел да биле должнички спор.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Украина потврди дека почнала офанзивни акции, тврди дека има успех кај Бахмут

Следно

Саудијците преговараат со фудбалски ЅВЕЗДИ: Меси, Модриќ, Рамос, Бензема…

Latest from Blog