Мартинез: Роналдо е важен за Португалија

1 min read

Селекторот на Роберто Мартинез верува дека Кристијано Роналдо може да игра со друг напаѓач.

– Кристијано е единствениот играч со 198 репрезентативни натпревари. Неговото искуство е многу важно за нас. Гонкало Рамос и Роналдо можат да играат заедно, нема што да се разговара, изјави Мартинез.

На натпреварот на Португалија со Лихтенштајн пред пет дена, Рамос влезе во 78. минута на местото на Роналдо, а вчера против Луксембург истата замена се случи во 65. минута. На двата натпревара Роналдо беше двоен стрелец. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Герасимовски: Завршени 60 отсто од реконструкцијата на „Ленинова“

Следно

Ердоган: „Ќе работиме деноноќно додека не ги обновиме погодените градови од земјотресот“

Latest from Blog