Атлетико го продолжи договорот со Витсел до 2024 година

1 min read

Фудбалерот од средниот ред на Атлетико, Аксел Витсел го продолжи договорот со клубот до 2024 година, објави инсајдерот Фабрицио Романо, повикувајќи се на „Eleven Belgium“.

Опцијата за продолжување на договорот беше активирана автоматски под услов 34-годишниот Белгиец да одигра повеќе од 45 минути на минимум 25 натпревари во сите натпреварувања.

Оваа сезона Витсел одигра 28 натпревари за мадридскиот клуб во сите натпреварувања и постигна една асистенција.

Аксел Витсел се приклучи на Атлетико Мадрид во летото 2022 година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Аџиоски: Власта ги натера масовно да се иселуваат сите од државата бидејќи не создаде услови за никој во државата

Следно

Бајден: Ќе ја браниме секоја педа од територијата на НАТО 

Latest from Blog