Вооружена престрелка во Филаделфија, ранети седум лица

1 min read

Седум лица се ранети во престрелка во Филаделфија во американската сојузна држава Пенсилванија и се во стабилна состојба, соопшти полицијата.

Полицијата соопшти дека пукањето се случило доцна синоќа и дека меѓу ранетите има тројца тинејџери на возраст од 16, 18 и 19 години. На местото на инцидентот не е пронајдено оружје и засега нема уапсени, информираат од полицијата.

Извор: kurir.mk

Претходно

Се огласи ФФМ по скандалот кој го приреди албанскиот репрезентативец Даку

Следно

Северна Кореја тврди дека договорот за стратешко партнерство со Русија претставува воен сојуз

Latest from Blog