Туркије: Приведени 12 лица за поврзаност со терористичката организација ДЕАШ

1 min read

ИСТАНБУЛ (АА) – Во Истанбул и уште два турски града се приведени најмалку 12 лица поради поврзаност со терористичката организација ДЕАШ, јавува Анадолу.

Тимовите на Одделот за борба против тероризмот на полицијата во Истанбул следеа 12 лица што се поврзани со терористите на ДЕАШ.

Во Истанбул и уште два турски града, чии имиња не се познати, утрово се извршени истовремени претреси на повеќе адреси.

Приведените 12 лица се однесени во полиција за понатамошна кривична истрага.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Еден од ранетите во пукањето на Врачар е македонски државјанин, напаѓачот е уапсен по тричасовна потрага

Следно

МВР на Република Српска уапси девет лица осомничени за детска порнографија

Latest from Blog