Трајанов: Се надевам дека Ковачевски не е и нема и понатаму да биде заложник на водството на ДУИ

1 min read

Во врска со нападите од премиерот Димитар Ковачевски, нагласувам дека во текот на вчерашниот ден гласав за повеќе закони и одлуки, но имаше паузи, при што присутното мнозинство пред да влезам во салата каде се одржуваше седницата го гласале и Договорот со ФРОНТЕКС, кој целосно го поддржувам, се вели во рекацијата на претседателот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов.

-Инаку, околу моето наводно заложништво кон Левица, тоа е ниско ниво на “комуникација” и на ист начин можам да изјавам дека “се надевам дека господинот Ковачевски не е и нема и понатаму да биде заложник на водството на ДУИ”.

Како и досега, немам намера никого да дискредитирам, но подготвен сум да учествувам во сите расправи поврзани со витални прашања битни за граѓаните и државата, нагласува Трајанов.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Нов предизвик за преживеаните во Турција: Се повеќе луѓе бараат лекарска помош поради овој проблем

Следно

Ердоган: Земјотресите како атомски бомби, бројот на загинати во Турција се искачи на 35.418

Latest from Blog