Со благословена бројаница Стефковски го испрати младиот Никола на лекување

1 min read

Рано утрово, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски на Меѓународниот аеродром Скопје го испрати 19 годишниот Никола Ѓорѓиев на пат за Турција.

-Рано утрово на Меѓународниот аеродром Скопје му посакав среќен пат на Никола кој замина за Турција. Во следните денови на Никола во Турција ќе му бидат направени испитувања со што ќе биде утврден протоколот за неговото лекување. На Никола му подарив благословена бројаница со цел во оваа битка да го следи Божјиот благослов! – напиша Стефковски на својот фејсбук профил. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Украина ги менува воените планови по протекувањето на податоците од Пентагон

Следно

Артета за ремито на Ливерпул: Можевме да земеме три бода

Latest from Blog